Skip links

Witamy w Centrum Badań Wariograficznych

w miejscu, gdzie profesjonalizm spotyka się z zaawansowaną technologią w służbie prawdy. Jesteśmy dumni z tego, że możemy przedstawić Państwu nasz zespół wybitnych ekspertów, których niezrównane doświadczenie i zaangażowanie w dziedzinie badań poligraficznych stanowią fundament naszej działalności. Każdy z naszych specjalistów wnosi do zespołu unikalny zestaw umiejętności i wiedzy, zapewniając kompleksową i precyzyjną analizę w każdym przeprowadzanym badaniu.

Nasza misja to dostarczanie wiarygodnych i obiektywnych wyników badań wariograficznych, które służą zarówno wymiarowi sprawiedliwości, jak i potrzebom indywidualnym czy korporacyjnym. Dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych i metodologicznych, jesteśmy w stanie oferować usługi na najwyższym poziomie.

W kolejnych sekcjach bliżej przedstawimy Państwu naszych specjalistów: Macieja Doryka, Dariusza Bartnickiego, Jakuba Bartnickiego oraz dr. inż. Łucjana Wiśniewskiego. Każdy z nich odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu, że każde przeprowadzone przez nas badanie wariografem jest synonimem najwyższej jakości i rzetelności.

Zapraszamy do poznania naszych ekspertów i odkrycia, w jaki sposób ich praca przyczynia się do ujawniania prawdy i budowania zaufania w najbardziej wymagających sytuacjach.

 

Dariusz Bartnicki

Przeszkolony w zespole kierowanym przez płk. dr Łucjana Wiśniewskiego w Komendzie Głównej Straży Granicznej. Badania poligraficzne prowadził w CBŚ Komendy Głównej Policji od 2003 roku. Prowadził szkolenia słuchaczy kursów specjalistycznych "Techniki przesłuchań FBI " w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Przeprowadził kilka tysięcy badań w sprawach selekcji kadrowych, kryminalnych lojalnościowych i kwalifikacyjnych na eksponowane stanowiska wymagające wysokich poziomów etyczno-moralnych. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych. Rekomendowany przez Radę Naukową PTBT do badań poligraficznych.

Dariusz Bartnicki​ - Główny specjalista od badań wariograficznych w Centrum Badań Wariograficznych
Maciej Doryk​ - Ekspert Badań Poligraficznych

Maciej Doryk

ekspert badań poligraficznych, biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Warszawie, certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Badań Poligraficznych (PTBP) i European Polygraph Association (EPA). Absolwent European Polygraph Academy, członkiem Komitetu Prawnego Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych. Wpisany na listę ekspertów rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Badań Poligraficznych (do badań procesowych, pozaprocesowych i terapeutycznych) oraz listę akredytowanych partnerów European Polygraph Association (EPA) w programie Europolygraph Learning Partner (ELP) jako podmiot umożliwiający odbycie praktyk dla uczestników szkoleń organizowanych przez EPA spełniający wymagania i standardy ustanowione przez EPA. Posiada wykształcenie z kryminalistyki, psychofizjologii i seksuologii. Doświadczenie biegłego obejmuje badania na zlecenie wymiaru sprawiedliwości oraz instytucji prywatnych.

płk dr inż. Łucjan Wiśniewski

Dr inż. Łucjan Wiśniewski badaniami poligraficznymi zajmuje się od 1969 roku. Przeszedł przeszkolenie z dostępnej literatury angielskojęzycznej z zakupionym w tym celu aparatem Keelera. Szkolenie prowadził Aleksander Krzyścin. W latach 1969 - 1989 przeprowadzał badania dla potrzeb organów ścigania gdzie przebadał ok 2.000 osób głównie w sprawach kradzieży broni oraz zabójstw (w 387 sprawach).
- W 1990 1995 r organizował i kierował zespołem badań psychofizjologicznych w Urzędzie Ochrony Państwa. - W 1995 -2005 r organizował Zespół Badań Psychofizjologicznych w Straży Granicznej (ok 5000 przebadanych w procesie przed zatrudnieniowym)
- 1990 - 2015 r badania w firmach ochroniarskich i bankach związanych z kradzieżami (ok. 550 osób).
- 2007 Wykładowca z zakresu badań wariograficznych na kursie ekspertów w CSP w Legionowie - 2005 - 2006 Wykładowca z zakresy badań wariograficznych dla studentów w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie
- 1992 - Ukończony kurs Akademii Policyjnej Artesia w USA w zakresie techniki kryminalistycznej.
- Ukończony kurs badań wariograficznych na Uniwersytecie Jagielońskim pod kierunkiem prof. Tadeusza Hanouska
- 1976 r. Współorganizator Ogólnopolskiego Sympozjum Kryminalistycznego w Toruniu na temat badań wariograficznych dla potrzeb organów ścigania

Jakub Bartnicki - Centrum Badań Wariograficznych - wariograf.com

Jakub Bartnicki

Adept badań wariograficznych w szkole dr Łucjana Wiśniewskiego i Dariusza Bartnickiego. Od 2019 roku współpracuje z zespołem Łucjana Wiśniewskiego i Dariusza Bartnickiego. Początkowo zajmował się promocją i reklamą badań wariograficznych . Obecnie prowadzi badania kwalifikacyjne tzw. kadrowe dla potrzeb różnych podmiotów gospodarczych.